Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej

Nawigacja

Najważniejsze

Prom i kuter uprowadzone przez terrorystów – ćwiczenie „Kaper 17”

Na Bałtyku terroryści opanowali prom pasażerski i kuter rybacki. Do akcji wkraczają funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej i sił specjalnych, którzy uderzeniem z wody i powietrza opanowali uprowadzone jednostki – tak wyglądał scenariusz ćwiczenia taktyczno-specjalnego z zakresu reagowania kryzysowego pod kryptonimem „Kaper 17”, które odbywało się w dniach 24-25 maja w Kołobrzegu. Jego tematem było przeciwdziałanie zagrożeniom terrorystycznym z morza, a celem zgrywanie i sprawdzanie procedur współdziałania i przeciwdziałanie zagrożeniom terrorystycznym na obszarach morskich.

Decyzje nakazujące powrót cudzoziemcom

Dwanaścioro cudzoziemców po przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontrolach legalności pobytu, zatrudnienia i granicznej otrzymało w ostatnich kilku dniach decyzje o zobowiązaniu do powrotu. Dotyczyły 10 obywateli Ukrainy, Rosjanina i Uzbeka.

Manewry „Neptun 2017” zakończone

Na wodach kołobrzeskiego portu zakończono dziś kurs „Zapobieganie zagrożeniom w zakresie bezpieczeństwa morskiego – Neptun 2017”. Jego organizatorami byli: Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku i Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Międzynarodowe manewry z użyciem jednostek pływających na morzu trwały od 22 maja, a ich obserwatorem był kmdr SG dr Piotr Patla Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Aktualności

Kalendarium

Wybierz miesiąc i rok

Wybierz dzień miesiąca

Zapowiedzi

Skróty

do góry