DSC_0093

31 sierpnia 2015

Zakończenie Mistrzostw Straży Granicznej w Piłce Nożnej 2015

Kontradmirał SG Piotr Stocki, komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej reprezentował w piątek generała dywizji SG Dominika Tracza, komendanta głównego Straży Granicznej na uroczystości zakończenia tegorocznych Mistrzostw Straży Granicznej w Piłce Nożnej 2015.

DSCF1459

31 sierpnia 2015

Przed pierwszym dzwonkiem…

Trzynaścioro dzieci z trzech najuboższych rodzin z terenu gmin Kołobrzeg i Dygowo tuż przed pierwszym dzwonkiem szkolnym otrzymało od funkcjonariuszy Straży Granicznej w Kołobrzegu paczki z przyborami do szkoły i zabawkami.

fot. Morski Oddział SG

31 sierpnia 2015

Bałtycki maraton i bieg morskiego komandosa

Już po raz szósty 29 sierpnia w Jastarni odbył się Bałtycki Maraton Brzegiem Morza, w którym fundatorem nagród dla najmłodszych uczestników był kontradmirał SG Piotr Stocki, komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej; tego samego dnia w Gdyni rozegrano VI Bieg Morskiego Komandosa.

SG-412 (FOT. A. CIEJPA)

31 sierpnia 2015

Porzucone sieci wydobyte z zalewu

Załoga poduszkowca SG-412 patrolująca rejon granicy państwowej na Zalewie Wiślanym wyłowiła z wody w sobotę przeszło pół kilometra nieoznakowanych sieci.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

31 sierpnia 2015

Silniki w belach papieru

W skontrolowanej w Świnoujściu ciężarówce, która w sobotę wjechała do Polski z promu przybyłego ze Szwecji, funkcjonariusze Straży Granicznej znaleźli najprawdopodobniej skradzione w Skandynawii silniki zaburtowe.

Morski Oddział SG

31 sierpnia 2015

Nielegalny pobyt i praca

Zatrzymaniem siedmiu osób zakończyły się kontrole legalności pobytu i zatrudnienia cudzoziemców przeprowadzone w ubiegłym tygodniu przez funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej.