DSC_5761

22 maja 2015

Przeterminowane certyfikaty i połowy z promilami

Brak wymaganych świadectw, przeterminowane certyfikaty środków pirotechnicznych i ratunkowych oraz praca pod wpływem alkoholu - to nieprawidłowości stwierdzone wczoraj przez funkcjonariuszy Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej ze Świnoujścia podczas kontroli na Bałtyku trzech kutrów rybackich.

fot. A. Ciejpa

21 maja 2015

Zmiany w prawie – szkolenie

W Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku zakończyło się wczoraj dwudniowe szkolenie dotyczące zmian procedury karnej w związku z nowelizacją kodeksu postępowania karnego i niektórych ustaw.

fot. Morski Oddział SG

21 maja 2015

Pozostali w porcie

Dwóch nietrzeźwych załogantów było na łodzi rybackiej, którą przed wyjściem w morze skontrolowali w środę w kołobrzeskim porcie funkcjonariusze Straży Granicznej.

MOSG

19 maja 2015

Odzyskana skradziona w Norwegii naczepa

Skradzioną w Norwegii naczepę chłodnię marki Schmitz, wartą około 180 tysięcy złotych, odzyskali wczoraj w Kołbaskowie funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Szczecinie.

Fot. MOSG

18 maja 2015

„Lewe” papierosy pod Elblągiem

25 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej o szacunkowej wartości przeszło 16 tysięcy złotych skonfiskowali w sobotę pod Elblągiem funkcjonariusze Straży Granicznej.

MOSG

15 maja 2015

Papierosy i spirytus w volkswagenie

Nielegalne papierosy warte przeszło 11,5 tysiąca złotych przechwyciła dziś w Kaliszu Pomorskim Straż Graniczna z Kołobrzegu.