fot. Morski Oddział SG

27 listopada 2015

Audi z kontrabandą

Blisko 30 tysięcy przemyconych papierosów o szacunkowej wartości ponad 19 tysięcy złotych przechwycili w czwartek pod Szczecinkiem funkcjonariusze Straży Granicznej z Kołobrzegu.

SG-111

27 listopada 2015

Jacht zawrócony do portu

Polski jacht motorowy z dziesięcioma osobami na pokładzie musiał wczoraj zawrócić z Zatoki Gdańskiej do portu po kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z SG-111 „Patrol 1”.

Morski Oddział SG

27 listopada 2015

Zobowiązania do powrotu dla cudzoziemców

Przeprowadzone w tym tygodniu przez funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Granicznej kontrole legalności pobytu i zatrudnienia cudzoziemców dla dziewięciu z nich zakończyły się wydaniem decyzji zobowiązujących do powrotu.

BSRBCC

26 listopada 2015

Konferencja szefów nadbałtyckich służb granicznych

Kontradmirał SG Piotr Stocki, komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej reprezentował polską Straż Graniczną w XVIII Konferencji Szefów Służb w ramach Współpracy Służb Granicznych Państw Regionu Morza Bałtyckiego (Baltic Sea Region Border Control Cooperation), która zakończyła się w środę na Litwie.

fot. MOSG (4)

24 listopada 2015

Funkcjonariusze MOSG sprawnie odprawili ewakuowanych z Ukrainy

Blisko 150 osób polskiego pochodzenia sprowadzonych ze wschodniej Ukrainy odprawili wczoraj pod Malborkiem funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej – po zakończonej kontroli prowadzonej w obecności komandora SG Wojciecha Heninborcha, Zastępcy Komendanta MOSG, z funkcjonariuszami spotkała się Premier Beata Szydło, której towarzyszyli Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak oraz Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.