2

17 kwietnia 2015

Wizyta przedstawicieli gruzińskiej Straży Przybrzeżnej

Delegacja Straży Przybrzeżnej Gruzji zakończyła dziś trzydniową wizytę w Morskim Oddziale Straży Granicznej - jej celem była wymiana doświadczeń związanych z ochroną morskich granic; goście spotkali się z kontradmirałem SG Piotrem Stockim, komendantem Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

DSC_0675

17 kwietnia 2015

Papierosy za blisko 80 tys. zł

Nielegalne papierosy za prawie 80 tysięcy złotych ujawniła wczoraj w Gdyni Straż Graniczna - przewoził je samochodem 26-letni mieszkaniec województwa lubelskiego.

Morski Oddział SG

16 kwietnia 2015

Przeciw żebractwu

Morski Oddział Straży Granicznej włączył się w kampanię edukacyjno-informacyjną związaną z przeciwdziałaniem zjawisku żebractwa w Gdańsku – z tej okazji funkcjonariusze Straży Granicznej uczestniczyli dziś w spotkaniu z udziałem służb mundurowych i instytucji pomocowych, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Spotkanie z Amelka po 2 latach

15 kwietnia 2015

Uratował Amelce życie

Starszy chorąży sztabowy SG Paweł Zdunek, funkcjonariusz Placówki Straży Granicznej w Elblągu, po dwóch latach od oddania szpiku kostnego spotkał się w Warszawie z biorcą szpiku, dziś już 5-letnią dziewczynką - komórki mężczyzny, na co dzień ojca trojga dzieci, uratowały Amelce życie.

20150415_110446_resized_1

15 kwietnia 2015

Straż Graniczna szukała zaginionej 10-latki spod Szczecina

Od wczoraj Straż Graniczna wspólnie z polską i niemiecką Policją poszukiwała zaginionej 10-letniej Mai z Wołczkowa pod Szczecinem - dziewczynka nie wróciła ze szkoły do domu, od rana dziecka szukał również policyjny śmigłowiec.

MOSG

15 kwietnia 2015

„Lewe” towary akcyzowe w Redzie

Nielegalne papierosy i susz tytoniowy o szacunkowej wartości przeszło 90 tysięcy złotych przechwyciła wczoraj w Redzie (województwo pomorskie) Straż Graniczna.