fot. Morski Oddział SG

31 sierpnia 2015

Bałtycki maraton i bieg morskiego komandosa

Już po raz szósty 29 sierpnia w Jastarni odbył się Bałtycki Maraton Brzegiem Morza, w którym fundatorem nagród dla najmłodszych uczestników był kontradmirał SG Piotr Stocki, komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej; tego samego dnia w Gdyni rozegrano VI Bieg Morskiego Komandosa.

SG-412 (FOT. A. CIEJPA)

31 sierpnia 2015

Porzucone sieci wydobyte z zalewu

Załoga poduszkowca SG-412 patrolująca rejon granicy państwowej na Zalewie Wiślanym wyłowiła z wody w sobotę przeszło pół kilometra nieoznakowanych sieci.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

31 sierpnia 2015

Silniki w belach papieru

W skontrolowanej w Świnoujściu ciężarówce, która w sobotę wjechała do Polski z promu przybyłego ze Szwecji, funkcjonariusze Straży Granicznej znaleźli najprawdopodobniej skradzione w Skandynawii silniki zaburtowe.

Morski Oddział SG

31 sierpnia 2015

Nielegalny pobyt i praca

Zatrzymaniem siedmiu osób zakończyły się kontrole legalności pobytu i zatrudnienia cudzoziemców przeprowadzone w ubiegłym tygodniu przez funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

20150828_091007-1

28 sierpnia 2015

Przechwycono towary akcyzowe warte przeszło 163 tys. zł

Prawie 83 tysiące nielegalnych papierosów, przeszło 200 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków skarbowych akcyzy o łącznej wartości ponad 163 tysięcy złotych przechwycili wczoraj w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim oraz warmińsko-mazurskim funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

fot. Morski Oddział SG

27 sierpnia 2015

Bez dokumentów pływali po Zalewie Wiślanym

Nieprawidłowości związane z naruszeniem przepisów obowiązujących na obszarach morskich ujawnili funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie z inspektorami rybołówstwa morskiego podczas wczorajszej kontroli łodzi rybackiej na Zalewie Wiślanym.