telefon zaufania Morskiego Oddziału Straży Granicznej: 58 524 22 22


Aktualności  

Klasa „Straż Graniczna” w łebskiej szkole
leba_szkola.jpg

Kontradm. SG Piotr Stocki, komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej i Małgorzata Korszla, dyrektor Zespołu Społecznych Szkół Ponadgimnazjalnych im. Noblistów Polskich w Łebie podpisali dziś, 22 czerwca, w Komendzie MOSG w Gdańsku porozumienie o współpracy. Na jego mocy od nowego roku szkolnego w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym funkcjonującym przy zespole zostanie utworzona klasa o profilu „Straż Graniczna”. Obecny był ppłk SG Krzysztof Maluchnik, komendant Placówki Straży Granicznej w Łebie.

leba_szkola_(1).jpg

Do programu nauczania realizowanego w klasie wprowadzone zostaną przedmioty wykładane przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Łebie. Ich zakres będzie obejmował historię i współczesność Straży Granicznej, uprawnienia funkcjonariuszy SG, podstawy prawa administracyjnego oraz przepisów dotyczących cudzoziemców, podstawy prawa Unii Europejskiej, elementy psychologii. Z uwagi na położenie miasta Łeby nad morzem, uczniowie poznają także wybrane elementy przepisów prawa obowiązującego na wodach morskich. Oprócz zajęć teoretycznych realizowane będą także praktyczne.

leba_szkola_(2).jpg

Oferta ta jest alternatywą dla młodzieży zainteresowanej Strażą Graniczną. Zdobyta przez uczniów wiedza powinna lepiej ukierunkować ich co do wyboru przyszłej ścieżki zawodowej i pozwoli bliżej poznać formację.

To kolejne porozumienie dotyczące współpracy pomiędzy Morskim Oddziałem Straży Granicznej i szkołami. Klasy o profilu „Straż Graniczna” funkcjonują już w Gdańsku, Elblągu, Żukowie i Kłaninie.

fot. A. Ciejpa/ZPI MOSG
22 06 2012 autor aj


Content Management Powered by CuteNews

 

 

 

englis version wersja polska


Pobierz plik

Pobierz plik

Pobierz plik

Pobierz plik
Informator - Dziecko w podróży


System Informacyjny Schengen

Pobierz plik
Wirtualne Muzeum


Termomodernizacja Komendy MOSG

Pobierz plikStrategia Bezpieczeństwa Narodowego RP

Pobierz plikŻyczenia premier Ewy Kopacz dla urzędników

Zespól prasowy MOSG, Redakcja witryny: Tadeusz GRUCHALLA, Antoni CIEJPA, Łukasz ZWOLIŃSKI

Ostatnia aktualizacja strony: 2014.11.14 - 10:24