telefon zaufania Morskiego Oddziału Straży Granicznej: 58 524 22 22


Aktualności  

Klasa „Straż Graniczna” w łebskiej szkole
leba_szkola.jpg

Kontradm. SG Piotr Stocki, komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej i Małgorzata Korszla, dyrektor Zespołu Społecznych Szkół Ponadgimnazjalnych im. Noblistów Polskich w Łebie podpisali dziś, 22 czerwca, w Komendzie MOSG w Gdańsku porozumienie o współpracy. Na jego mocy od nowego roku szkolnego w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym funkcjonującym przy zespole zostanie utworzona klasa o profilu „Straż Graniczna”. Obecny był ppłk SG Krzysztof Maluchnik, komendant Placówki Straży Granicznej w Łebie.

leba_szkola_(1).jpg

Do programu nauczania realizowanego w klasie wprowadzone zostaną przedmioty wykładane przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Łebie. Ich zakres będzie obejmował historię i współczesność Straży Granicznej, uprawnienia funkcjonariuszy SG, podstawy prawa administracyjnego oraz przepisów dotyczących cudzoziemców, podstawy prawa Unii Europejskiej, elementy psychologii. Z uwagi na położenie miasta Łeby nad morzem, uczniowie poznają także wybrane elementy przepisów prawa obowiązującego na wodach morskich. Oprócz zajęć teoretycznych realizowane będą także praktyczne.

leba_szkola_(2).jpg

Oferta ta jest alternatywą dla młodzieży zainteresowanej Strażą Graniczną. Zdobyta przez uczniów wiedza powinna lepiej ukierunkować ich co do wyboru przyszłej ścieżki zawodowej i pozwoli bliżej poznać formację.

To kolejne porozumienie dotyczące współpracy pomiędzy Morskim Oddziałem Straży Granicznej i szkołami. Klasy o profilu „Straż Graniczna” funkcjonują już w Gdańsku, Elblągu, Żukowie i Kłaninie.

fot. A. Ciejpa/ZPI MOSG
22 06 2012 autor aj


Content Management Powered by CuteNews

 

 

 

englis version wersja polska


Pobierz plik

Pobierz plik

Pobierz plik

Pobierz plik
Jak przygotować się do odprawy granicznej?

Pobierz plik
Informator - Dziecko w podróży


System Informacyjny Schengen

Pobierz plik
Wirtualne Muzeum


Termomodernizacja Komendy MOSG

Pobierz plik
Zapraszamy do pobrania ulotki

Ważne informacje
Podręcznik po Schengen
Warunki przyjęcia do służby

Biała Księga Bezpieczeństwa Narodowego

Zespól prasowy MOSG, Redakcja witryny: Tadeusz GRUCHALLA, Antoni CIEJPA, Łukasz ZWOLIŃSKI

Ostatnia aktualizacja strony: 2014.10.14 - 10:03