Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej On nietrzeźwy i bez prawa jazdy, ona w skradzionym fiacie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

On nietrzeźwy i bez prawa jazdy, ona w skradzionym fiacie

z
02.11.2017

Kradzionego fiata seicento i nietrzeźwego kierowcę, który prowadził mimo sądowego zakazu, ujawnili w dwóch ostatnich dniach funkcjonariusze Straży Granicznej z Kołobrzegu.

Patrol strażników granicznych zatrzymał 31 października w powiecie sławieńskim fiata seicento, którego prowadziła 19-letnia kobieta. Mieszkanka powiatu sławieńskiego była zaskoczona, kiedy dowiedziała się, że samochód figuruje w systemach informatycznych jako kradziony. Stwierdziła, że fiata kupiła w styczniu tego roku i nie wiedziała o jego pochodzeniu. Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd, a kobiecie wystawili wezwanie do Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu.

Dzień później kołobrzescy strażnicy graniczni skontrolowali w Białogardzie volkswagena kierowanego przez 47-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna nie miał przy sobie prawa jazdy, powodem był orzeczony wobec niego sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo funkcjonariusze stwierdzili, że 47-latek może być nietrzeźwy, co potwierdziło badanie alkomatem. Mężczyzna miał przeszło dwa promile w wydychanym powietrzu. Strażnicy graniczni uniemożliwili mu dalszą jazdę i przekazali Policji.

  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
do góry