Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Nowi funkcjonariusze w Morskim Oddziale SG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nowi funkcjonariusze w Morskim Oddziale SG

z
03.11.2017

Sześcioro nowych funkcjonariuszy złożyło 3 listopada w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej ślubowanie. Odebrał je kmdr SG dr Piotr Patla Komendant MOSG.

Uroczystość odbyła się z udziałem pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej, orkiestry i rodzin nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rozpoczął ją meldunek złożony Komendantowi MOSG przez dowódcę. Po odegraniu hymnu państwowego nowi strażnicy graniczni złożyli ślubowanie, a kmdr por. SG Jarosław Górski Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia MOSG odczytał zasady etyki zawodowej funkcjonariusza Straży Granicznej.  

Kmdr SG dr Piotr Patla powitał nowych funkcjonariuszy i pogratulował im przyjęcia w szeregi Straży Granicznej. Podkreślił, że to ważny dzień, który rozpoczyna ciekawą, zaszczytną i odpowiedzialną służbę w formacji. Zwrócił uwagę, że funkcjonariusze MOSG chronią granic także innych państw europejskich.

Po kilkumiesięcznym szkoleniu w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej nowi funkcjonariusze rozpoczną służbę w jednostkach organizacyjnych Morskiego Oddziału SG.

 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
do góry