Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Święta za kratkami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Święta za kratkami

Autor: tg

Czterech mężczyzn poszukiwanych przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości zatrzymali w ostatnich dniach funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Kołobrzegu, Świnoujścia i Gdańska. Jeden z nich poszukiwany był trzeba listami gończymi i nakazem aresztowania w celu ekstradycji.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu 22 grudnia podczas kontroli drogowej volkswagena zatrzymali 32-latka z woj. małopolskiego poszukiwanego trzema listami gończymi przez sądy w Zakopanem i Opocznie. Mężczyzna ma do odbycia kary więzienia za przestępstwa kradzieży i włamań. Mężczyznę szukano także poprzez System Informacyjny Schengen w celu zatrzymania i ekstradycji. 32-latek widniał poza tym w bazie Interpolu jako poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim.

Mężczyzna próbował wprowadzić funkcjonariuszy Straży Granicznej w błąd odnośnie swojej tożsamości. Ukarany został za to mandatem w wysokości 500 zł i przewieziony do Aresztu Śledczego w Koszalinie.

Strażnicy graniczni ze Świnoujścia 22 grudnia w trakcie kontroli pojazdów zjeżdżających z promu przybyłego ze Szwecji zatrzymali 21-latka z województwa podkarpackiego. Ustalili, że jest poszukiwany przez Policję w Mielcu zarządzeniem mieleckiego Sądu Rejonowego. Mężczyzna ma do odbycia karę pozbawienia wolności za kradzież.

Na gdańskim lotnisku 24 grudnia funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 32-latka na stałe mieszkającego w Wielkiej Brytanii. Podczas kontroli granicznej po przylocie z Birmingham okazało się, że od siedmiu lat mężczyznę szuka listem gończym malborski sąd. Ma on do odbycia orzeczona karę pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem. Dziś zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Gdańsku.

36-letniego mieszkańca woj. zachodniopomorskiego zatrzymali 25 grudnia funkcjonariusze SG z Kołobrzegu. Był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Lęborku za nieuiszczoną karę grzywny. Mężczyzna został przekazany Policji.
 

  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
do góry