Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Mianowania na pierwszy stopień w korpusie chorążych i pożegnanie ze służbą - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Mianowania na pierwszy stopień w korpusie chorążych i pożegnanie ze służbą

z
21.02.2018

Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej w zastępstwie kmdr SG Wojciech Heninborch 21 lutego wręczył 5 funkcjonariuszom akty mianowań na stopień młodszego chorążego Straży Granicznej. Podczas uroczystości z udziałem pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej i Orkiestry MOSG pożegnał także odchodzącego na emeryturę kmdr. por. SG Krzysztofa Wójcika z Wydziału Koordynacji Działań MOSG.

Kmdr SG Wojciech Heninborch pogratulował nowo mianowanym funkcjonariuszom pozytywnego ukończenia szkolenia w zakresie szkoły chorążych. Życzył im kolejnych awansów i sukcesów w służbie.

Zwracając się do żegnającego się z mundurem kmdr. por. SG Krzysztofa Wójcika, podkreślił jego wieloletnią oddaną służbę na rzecz Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Przybliżył przebieg kariery zawodowej i zwrócił uwagę na hart ducha, jakim na co dzień wykazywał się odchodzący ze służby oficer. W dowód uznania wręczył mu pamiątkową oficerską szablę.

Kmdr por. SG Krzysztof Wójcik z mundurem związany był od niemal 50 lat. W 1973 r. ukończył Wyższą Szkołę Marynarki Wojennej w Gdyni na Wydziale Dowódczym, uzyskując tytuł inżyniera nawigatora. Od 1991 r. w Morskim Oddziale Straży Granicznej związany był ze służbą dyżurną, początkowo Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej, następnie Komendy MOSG. Wielokrotnie wyróżniany i odznaczany, m.in. Złotym Medalem „Za Długoletnią Służbę” i „Za zasługi dla Obronności Kraju”, Brązowym Medalem „Za zasługi dla Straży Granicznej”, a także „Odznaką Straży Granicznej”.

 • fot. MOSG
  fot. MOSG
 • fot. MOSG
  fot. MOSG
 • fot. MOSG
  fot. MOSG
 • fot. MOSG
  fot. MOSG
do góry