Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Popularyzowali wiedzę o handlu ludźmi - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Popularyzowali wiedzę o handlu ludźmi

tg
13.06.2018

Z udziałem Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni 12 czerwca odbyły się działania edukacyjno-profilaktyczne dla młodzieży pod nazwą „Stop Handlowi Ludźmi”. Zorganizował je Wojewódzki Zespół do Spraw Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi przy Wojewodzie Pomorskim.

Przewodniczącym zespołu jest kpt. SG Robert Mroczek z MOSG. Podczas spotkania rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla uczniów szkół średnich województwa pomorskiego. Zadaniem uczestników było stworzenie logo, ulotki lub plakatu przedstawiającego zagadnienia związane z handlem ludźmi. Następnie odbył się pokaz filmu „Uprowadzona”. Wystąpili też eksperci z Państwowej Inspekcji Pracy i Wojewódzkiego Urzędu Pracy, którzy mówili o bezpiecznym podejmowaniu pracy za granicą. Przedsięwzięcie zakończone zostało warsztatami dla młodzieży.

Konkurs miał na celu popularyzację wśród młodzieży wiedzy o handlu ludźmi, kształtowanie świadomości na temat niebezpieczeństw i zagrożeń związanych z turystyką krajową i wyjazdami do pracy.
 

  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
do góry