Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Kolejne kontrole poskutkowały decyzjami powrotowymi dla cudzoziemców - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejne kontrole poskutkowały decyzjami powrotowymi dla cudzoziemców

tg
14.01.2019

Przeterminowane pobyty i brak ważnych wiz lub innego dokumentu były głównymi nieprawidłowościami skutkującymi wystawieniem w tygodniu 18 cudzoziemcom decyzji o zobowiązaniu do powrotu.

Kontrole legalności pobytu i zatrudnienia, w wyniku których ujawnione zostały naruszenia prawa, przeprowadzili funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej z placówek w Gdańsku, Ustce, Kołobrzegu, Szczecinie i Świnoujściu.

Polskę musi opuścić 16 obywateli Ukrainy oraz Gruzin i Rosjanin. Strażnicy graniczni ustalili, że 9 osób przeterminowało pobyt w Polsce, a 7 nie miało ważnych wiz lub innych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu. Poza tym stwierdzono przypadek nielegalnego wykonywania pracy i przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom.

Ponowny wjazd do Polski cudzoziemców możliwy będzie po upływie terminu orzeczonego czasowymi zakazami wynoszącymi od 6 do 18 miesięcy. 

  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
do góry