Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Na parkingu handlowali nielegalnym towarem, przeszkodziła im Straż Graniczna - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Na parkingu handlowali nielegalnym towarem, przeszkodziła im Straż Graniczna

tg
11.03.2019

Nielegalne papierosy, tytoń i alkohol o wartości przeszło 75 tys. zł zatrzymali 9 marca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustce. Towar należał do 48-letniego mieszkańca województwa pomorskiego i 33-latka z woj. warmińsko-mazurskiego. Mężczyźni robili z sobą interesy na jednym ze słupskich parkingów, ale przeszkodziła im w tym Straż Graniczna.

Oprócz towaru funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn. Łącznie w samochodach oraz w wyniku późniejszego przeszukania miejsc zamieszkania strażnicy graniczni zabezpieczyli ponad 64 tysiące papierosów, 38 kilogramów tytoniu i 11 litrów alkoholu. Całość została oszacowana na ponad 75 tys. zł, ale gdyby towar został sprzedany, Skarb Państwa straciłby przeszło 86 tys. zł z tytułu uszczuplenia podatkowego.

Po wykonaniu czynności procesowych obu mężczyzn zwolniono. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Ustki wszczęli w tej sprawie postępowanie przygotowawcze karne skarbowe.

  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
do góry