Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Współpraca MOSG ze szkołami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Współpraca MOSG ze szkołami

z
22.03.2019

Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Andrzej Prokopski podpisał dziś porozumienia z dyrektorami szkół, z którymi współpracuje Straż Graniczna na terenie województw pomorskiego, warmińsko – mazurskiego i zachodniopomorskiego.

Porozumienia określają zasady współdziałania pomiędzy szkołami prowadzącymi klasy o profilu „Straż Graniczna” i Morskim Oddziałem SG. Główny zakres współpracy obejmuje pogłębianie wiedzy uczniów o funkcjonowaniu Straży Granicznej i jej ustawowych zadaniach. W każdej z tych szkół funkcjonariusze MOSG prowadzą zajęcia programowe, uczniowie placówek oświatowych mają także możliwość zapoznać się z codzienną służbą funkcjonariuszy na terenie poszczególnych placówek bądź dywizjonów Straży Granicznej.

Szkoły w trakcie spotkania w Ośrodku Szkolno-Konferencyjnym Straży Granicznej w Sopocie reprezentowali: Gabriela Kowalska dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie, Beata Czaja wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Gdańsku, Paweł Rybak dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku, Magdalena Bartelik dyrektor Zespołu Społecznych Szkół Ponadgimnazjalnych w Łebie, Magdalena Miszke dyrektor Zespołu Szkół Morskich w Darłowie, Lech Pieczyński dyrektor Zespołu Szkół Morskich w Kołobrzegu.

Morski Oddział Straży Granicznej współpracuje aktualnie z 9 szkołami z województw pomorskiego, warmińsko – mazurskiego i zachodniopomorskiego.

  • Fot. A. Kubiak
    Fot. A. Kubiak
  • Fot. A. Kubiak
    Fot. A. Kubiak
do góry