Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Pożegnanie komendanta Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pożegnanie komendanta Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej

tg
14.08.2019

Komandor SG Roman Kiełpikowski, komendant Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Gdańsku Westerplatte, kończy służbę w Straży Granicznej, odchodząc na emeryturę. Z tej okazji 14 sierpnia z udziałem kadry kierowniczej, pocztu sztandarowego i orkiestry w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku odbyła się uroczystość jego pożegnania.

Zastępca komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciech Heninborch podziękował odchodzącemu na emeryturę oficerowi za poświęcenie i zaangażowanie w służbie dla ojczyzny. W dowód uznania kmdr SG Roman Kiełpikowski otrzymał z rąk Zastępcy Komendanta pamiątkową szablę z dedykacją. Pamiątkowy grawerton za współpracę ze związkami zawodowymi wręczył odchodzącemu oficerowi Maciej Węsierski, przewodniczący zarządu oddziałowego NSZZFSG.

Kmdr SG Roman Kiełpikowski z Morskim Oddziałem Straży Granicznej związał się w 1991 roku. Był m.in. dyżurnym operacyjnym i zastępcą dowódcy jednostki pływającej w Kaszubskim Dywizjonie SG, naczelnikiem Wydziału Morskiego w Komendzie MOSG, a w 2011 roku powrócił do dywizjonu na stanowisko komendanta.

Za wzorową służbę był odznaczony m.in. złotym Medalem Za Zasługi dla Straży Granicznej, Złotym Medalem Za Długoletnią Służbę, Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju, Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, Odznaką Straży Granicznej oraz Odznaką Pamiątkową Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Podczas uroczystości odczytany został rozkaz o powierzeniu od 17 sierpnia obowiązków Komendanta Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej kmdr. por. SG Jackowi Kocurowi, dotychczasowemu naczelnikowi Wydziału Techniki Morskiej w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG
  Fot. MOSG
do góry