Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Poszukiwani zatrzymani na gdańskim lotnisku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Poszukiwani zatrzymani na gdańskim lotnisku

tg
16.08.2019

Trzech mężczyzn poszukiwanych listami gończymi zatrzymali 15 i 16 sierpnia na gdańskim lotnisku funkcjonariusze z miejscowej Placówki Straży Granicznej. Dwóch z nich zostało osadzonych, jednego, po uregulowaniu zaległej grzywny, zwolniono.

36-latek z województwa warmińsko-mazurskiego przyleciał do Gdańska z Edynburga. Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku ustalili, że jego dane znajdują się w bazie osób poszukiwanych przez Prokuraturę Rejonową w Elblągu. Mężczyzna był poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu oraz zatrzymania i przymusowego doprowadzenia do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu w związku z przestępstwem niealimentacji. Został osadzony w pomieszczeniach gdańskiej Policji.

35-letni Polak, na stałe mieszkający w Wielkiej Brytanii, przyleciał z Londynu. W trakcie kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Chorzowie. Miał odsiedzieć w zakładzie karnym dwa dni zastępczej kary pozbawienia wolności za fałszywe oskarżenie. W trakcie czynności służbowych strażnicy graniczni ustalili, że zatrzymany ma możliwość uwolnienia się od kary zastępczej w przypadku uregulowania zaległej grzywny prawie 2 tys. zł, z czego skorzystał i został zwolniony.

34-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego do Gdańska przyleciał dziś z Londynu. Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kartuzach celem odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna próbował uciec spod kabin kontrolerskich w terminalu przylotów, ale natychmiast został obezwładniony przez strażników granicznych i zatrzymany.

 

  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
do góry