Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej II Krwi-obieg w Szczecinie z udziałem Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

II Krwi-obieg w Szczecinie z udziałem Straży Granicznej

tg
02.09.2019

Funkcjonariusze Placówki SG w Szczecinie 1 września uczestniczyli w II Krwi-obiegu zorganizowanym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie.

Krwi - obieg to sportowa impreza promująca ideę honorowego krwiodawstwa i zdrowego trybu życia. Jest to impreza plenerowa, która odbywa się w szczecińskim Parku Kasprowicza. Uczestniczyło w niej ponad 350 sportowców biegów na 5 i 10 km, biegów dla dzieci oraz miłośników nordic walking. Towarzyszyły jej pokazy różnych instytucji i stowarzyszeń związanych z promowaniem idei honorowego krwiodawstwa i zdrowego trybu życia. 

Wśród wystawców, byli także funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy na stoisku promocyjnym informowali m.in. o działalności Morskiego Oddziału i Placówki Straży Granicznej w Szczecinie oraz trwającej rekrutacji do służby w naszej formacji. Najmłodsi uczestnicy, mogli na stoisku zrobić odcisk własnego palca lub rozwiązać krzyżówkę. 

Na zakończenie imprezy, pomimo upalnej aury, pięcioro funkcjonariuszy SG wzięło udział w biegu głównym na 5 km, dając tym samym przykład stosowania w praktyce idei zdrowego trybu życia. 

  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
do góry