Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Funkcjonariusze MOSG na IX Misji SG w Republice Macedonii Północnej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariusze MOSG na IX Misji SG w Republice Macedonii Północnej

tg
03.09.2019

Grupa trzydziestu funkcjonariuszy Straży Granicznej 1 września wyjechała do Republiki Macedonii Północnej, aby wspierać tamtejszą Policję Graniczną w przeciwdziałaniu kryzysowi migracyjnemu. W grupie tej jest trzech funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej z Gdańska, Świnoujścia i Szczecina.

W misji pod dowództwem mjr. SG Rafała Dycia z Nadwiślańskiego Oddziału SG biorą także udział funkcjonariusze z Bieszczadzkiego, Nadbużańskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Śląskiego, Podlaskiego i Karpackiego Oddziału SG oraz Komendy Głównej SG i Biura Spraw Wewnętrznych SG. Wśród oddelegowanych jest również funkcjonariusz z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu.

Do zadań wykonywanych przez funkcjonariuszy poza granicami RP będzie należało m.in. zapobieganie nielegalnemu przekraczaniu granicy poza przejściami granicznymi, rejestracja wniosków o ochronę międzynarodową i weryfikacja autentyczności dokumentów.

Przed wyjazdem przeprowadzony został kurs doskonalący, w trakcie, którego funkcjonariusze ćwiczyli taktykę i techniki realizacji czynności służbowych w obiektach zurbanizowanych, zatrzymywanie oraz doprowadzanie osób zatrzymanych, ewakuację i samoewakuację z pojazdu, zasady udzielania pierwszej pomocy, a także zasady przemieszczania się pojazdów w kolumnie i terenie. Uczestniczyli również w wykładach na temat tradycji i kultury macedońskiej.

 • Fot. OSSSG
  Fot. OSSSG
 • Fot. OSSSG
  Fot. OSSSG
 • Fot. OSSSG
  Fot. OSSSG
 • Fot. OSSSG
  Fot. OSSSG
 • Fot. OSSSG
  Fot. OSSSG
do góry