Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Był poszukiwany, miał narkotyki - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Był poszukiwany, miał narkotyki

z
18.01.2021

34-letniego mężczyznę i narkotyki o wartości ponad 71 tys. zł zatrzymali w Gdańsku funkcjonariusze Straży Granicznej. Mężczyzna poszukiwany za przestępstwa narkotykowe najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Na jednej z ulic miasta strażnicy graniczni z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku i policjanci zatrzymali do kontroli drogowej Citroena kierowanego przez 34-latka. Jak ustalono, mężczyzna był poszukiwany przez sąd do zatrzymania i osadzenia w areszcie za przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze podejrzewali, że gdańszczanin może przechowywać narkotyki, dlatego przeszukali również miejsce jego zamieszkania. Tam w kilku torbach i słoikach znaleźli susz roślinny, biały proszek i kryształki. W przeszukiwaniu strażnikom granicznym pomagał pies do wykrywania narkotyków. Biegły ustalił, że znalezione substancje to ponad kilogram marihuany, amfetamina i ecstasy, wszystko warte ponad 71 tysięcy złotych.

34-latek został zatrzymany. Postanowieniem sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk - Wrzeszcz.

  • Fot. MOSG Funkcjonariusz SG trzyma pakunek, w tle widoczny pies Straży Granicznej.
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG Funkcjonariusz SG sprawdza torby, w których są słoiki i pakunki z narkotykami.
    Fot. MOSG
do góry