Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Zatrzymany oszust - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymany oszust

z
21.01.2021

Na trzy miesiące trafił do aresztu 31-letni oszust na tzw. Blika. Mężczyzna został zatrzymany podczas wspólnych działań funkcjonariuszy Straży Granicznej z Władysławowa oraz policjantów z Wejherowa i Gdańska.

Policjanci z Wejherowa dzięki współpracy z funkcjonariuszami Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz Placówki Straży Granicznej we Władysławowie ustalili tożsamość i zatrzymali 18 stycznia w Sopocie sprawcę oszustw metodą na tzw. Blika. Według ustaleń mundurowych, mężczyzna wypłacał pieniądze na terenie powiatu wejherowskiego. Osoby pokrzywdzone otrzymywały komunikatorem internetowym link do strony internetowej banku wraz z informacją o wygraniu nagrody. Nie był to jednak prawdziwy bank, lecz strona internetowa, która łudząco go przypominała. Niektórzy logowali się za jego pomocą, dzięki czemu sprawca otrzymywał całkowity dostęp do konta bankowego. W ten sposób 31-latek ukradł prawie 130 tys. zł. Ponadto mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wejherowie i Kartuzach. Podczas zatrzymania obcokrajowiec miał przy sobie fałszywe dokumenty i przedstawiał się jako obywatel innego kraju.

Mężczyzna usłyszał 28 zarzutów dotyczących przestępstwa oszustwa. Sąd zdecydował o jego aresztowaniu trzy miesiące. Za oszustwo grozi 8 lat pozbawienia wolności.

  • Fot. MOSG Funkcjonariusz SG analizuje dokumenty.
    Fot. MOSG
do góry