Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Miała być kontrola sanitarna, a odzyskali kradzionego kampera - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Miała być kontrola sanitarna, a odzyskali kradzionego kampera

z
09.04.2021

Kampera Renault Rimor skradzionego kilka godzin wcześniej w Niemczech zatrzymali dziś w nocy funkcjonariusze Straży Granicznej ze Szczecina. Właścicielka auta nawet nie wiedziała o jego utracie, poinformowały ją o tym służby.

Strażnicy graniczni prowadzący w okolicy Krajnika Dolnego kontrole sanitarne przed północą zwrócili uwagę na kampera jadącego od strony Niemiec. Za jego kierownicą siedział 21-letni mieszkaniec woj. zachodniopomorskiego. Mimo że miał dokumenty pojazdu, funkcjonariusze w trakcie rozmowy z nim nabrali podejrzeń, że samochód może być kradziony. Renault nie figurowało w żadnym systemie informatycznym jako utracone, dlatego o zdarzeniu poinformowano Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku. Po zawiadomieniu Straży Granicznej niemiecka Policja skontaktowała się z właścicielką auta. Dopiero wówczas wyszło na jaw, że kamper kilka godzin wcześniej został skradziony w Berlinie.

21-letniego kierowcę samochodu zatrzymano pod zarzutem paserstwa. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Pojazd z 2012 r. został zabezpieczony, jego szacunkowa wartość wynosi 160 tys. zł. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Szczecinie.
 

  • Fot. MOSG Funkcjonariusz SG przy zatrzymanym kamperze.
    Fot. MOSG
do góry