Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Nocny pościg w Kołobrzegu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nocny pościg w Kołobrzegu

tg
06.09.2021

Utratą panowania nad kierownicą i wjechaniem w błoto zakończyła się w nocy z 4 na 5 września w Kołobrzegu ucieczka kierującego volkswagenem przed ścigającym go pojazdem służbowym Straży Granicznej. Auto nie zatrzymało się strażnikom granicznym do kontroli drogowej.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu podczas patrolowania miasta zwrócili uwagę na jadącego wężykiem volkswagena z przepaloną żarówką. Próbowali go zatrzymać do kontroli, ale kierowca przyspieszył, więc rozpoczęli pościg. Po kilkudziesięciominutowej ucieczce auto ostatecznie ugrzęzło z rozległym błocie.

Za kierownicą znajdował się 19-latek, a jego pasażerkami były dwie nieletnie dziewczyny (14 i 15 lat). W Komendzie Powiatowej Policji zbadano stan trzeźwości uciekiniera. Mężczyzna miał prawie 0,72 prom. alkoholu i jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw (kierowanie w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej) mężczyźnie wystawiono wezwanie do obowiązkowego stawienia się na przesłuchanie w kołobrzeskiej Policji. Samochód został odholowany na strzeżony parking.

Nastolatki funkcjonariusze przewieźli do Placówki Straży Granicznej, skąd rano odebrane zostały przez swoich opiekunów prawnych.

 

  • Fot. MOSG Pojazd służbowy Straży Granicznej
    Fot. MOSG
do góry