Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Nie żyje mjr rez. SG Marek Janik - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nie żyje mjr rez. SG Marek Janik

tg
16.09.2021

13 września po długiej i ciężkiej chorobie zmarł mjr rez. SG Marek Janik, były funkcjonariusz Morskiego Oddziału Straży Granicznej, związany z dawną Placówką Straży Granicznej w Gdańsku Rębiechowie oraz z Wydziałem Operacyjno-Śledczym MOSG, ekspert do spraw bezpieczeństwa, specjalista a następnie kierownik Zespołu Rozpoznawania Zagrożeń Terroryzmem.

Żegnamy byłego funkcjonariusza Straży Granicznej, a przede wszystkim nieodżałowanego Kolegę, który swoją wiedzą i doświadczeniem dzielił się ze wszystkimi. Był wybitnym specjalistą z dziedziny bezpieczeństwa w komunikacji lotniczej, rozpoznawania zagrożeń terrorystycznych i monitoringu zagrożeń granicy, instruktorem w zakresie szkoleń z ochrony lotnictwa cywilnego a także specjalistą do walki z przestępczością zorganizowaną. Z Morskim Oddziałem Straży Granicznej związany był od 1997 roku i pełnił w nim służbę do 2015 roku.

Za wzorową służbę mjr rez. SG Marek Janik wyróżniony został Srebrnym i Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.

Łączymy się w bólu z Jego Rodziną. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona 17 września o godz. 13:00 w kościele pw. bł. Michała Kozala w Pruszczu Gdańskim. Pogrzeb mjr. rez. SG Marka Janika odbędzie się tego samego po mszy na cmentarzu Starym w Pruszczu Gdańskim.

Mjr rez. SG Marek Janik miał 60 lat.

do góry