Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Przewrócona żaglówka w wodzie, z pomocą przyszła Straż Graniczna - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przewrócona żaglówka w wodzie, z pomocą przyszła Straż Graniczna

z
23.09.2021

Na Zatoce Puckiej niedaleko Jastarni przewrócił się dziś rano jacht z jedną osobą na pokładzie. Żeglarzowi pomogła załoga jednostki pływającej SG-111 z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej. Mężczyzna cały i zdrowy wrócił na brzeg.

O zdarzeniu funkcjonariusze usłyszeli, prowadząc nasłuch morskiej korespondencji radiowej. Wynikało z niej, że w pobliżu Jastarni dryfowała przewrócona żaglówka. Jednostka SG-111 „Patrol 1” natychmiast udała się we wskazany rejon. Na wodę opuszczony został ponton. Jego załoga podpłynęła do przewróconego jachtu, obok niego w wodzie znajdował się mężczyzna. Był w dobrym stanie i nie potrzebował pomocy medycznej. Okazało się, że jacht wpłynął na mieliznę, przewrócił się i pomimo kilku prób 60-latek nie był w stanie samodzielnie go postawić. Udało się to zrobić dopiero z pomocą strażników granicznych. W asyście jednostek Straży Granicznej i służby SAR jacht z żeglarzem bezpiecznie wrócili do portu.

Z kolei z Kołobrzegu wyszła w trybie alarmowym jednostka pływająca Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej SG-216. Powodem była akcja ratownicza prowadzona wobec mężczyzny na desce surfingowej, który znajdował się na wysokości Unieścia i nie mógł dopłynąć do brzegu. Ostatecznie surferowi pomogli ratownicy WOPR. W akcji brały też udział jednostki Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

  • Fot. MOSG Funkcjonariusze pomagają postawić przewrócony jacht.
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG Funkcjonariusze pomagają postawić przewrócony jacht.
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG Funkcjonariusze pomagają postawić przewrócony jacht.
    Fot. MOSG
do góry