Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Kolejne interwencje Straży Granicznej do bagaży bez opieki  - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejne interwencje Straży Granicznej do bagaży bez opieki 

tg
10.05.2022

Pozostawione bez opieki dwa bagaże w terminalu T2 gdańskiego lotniska 8 maja były przyczyną interwencji funkcjonariuszy z miejscowej Placówki Straży Granicznej. Nie było w nich niebezpiecznych przedmiotów, a ich właściciel, 54-letni obywatel Rumunii, zamiast do samolotu, trafił do Pogotowia Socjalnego dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku.

Bagaże znajdowały się nieopodal strefy odpraw bagażowo-biletowych. Funkcjonariusze zaraz po przybyciu wyznaczyli wstępną strefę bezpieczeństwa, ustalili, że bagaże są bezpieczne i odnaleźli roztargnionego właściciela. Mężczyzna siedział w tym czasie przed lokalem gastronomicznym. Ponieważ nie było z nim kontaktu, zadecydowano, że najpierw musi wytrzeźwieć. Potem ukarano go pięciusetzłotowym mandatem. 

Już 12 razy interweniowali w tym roku funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku na terenie portu lotniczego w Rębiechowie w związku z pozostawionymi bez opieki bagażami. Są one zawsze traktowane jako potencjalne zagrożenie. Ich liczba rośnie w sezonie urlopowym. Walizki i torby porzucane są również jako nadbagaż wymagający dodatkowej opłaty. Straż Graniczna apeluje do podróżnych o niepozostawianie swych bagaży bez opieki. 
 

  • Fot. Andrzej Kubiak Wyznaczona strefa bezpieczeństwa na gdańskim lotnisku do działań minersko-pirotechnicznych
    Fot. Andrzej Kubiak
do góry