Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Brązowy Krzyż Zasługi dla chorążego z Placówki SG w Szczecinie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Brązowy Krzyż Zasługi dla chorążego z Placówki SG w Szczecinie

tg
14.11.2022

Zbigniew Bogucki Wojewoda Zachodniopomorski w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości 10 listopada odznaczył Brązowym Krzyżem Zasługi chor. SG Marcina Owczarka, funkcjonariusza - krwiodawcę z Placówki SG w Szczecinie.

Odznaczenie zostało nadane przez Prezydenta RP na wniosek Zarządu Zachodniopomorskiego Okręgowego PCK w Szczecinie za działalność na rzecz promocji honorowego krwiodawstwa i PCK. Odznaczony to długoletni krwiodawca, który od 1998 roku oddał już blisko 39 litrów pełnej krwi - leku niezbędnego dla chorych i ofiar wypadków komunikacyjnych. 

W 2012 roku chor. SG Marcin Owczarek był jednym z inicjatorów utworzenia Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Granica” działającego w środowisku funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej w Szczecinie. 
 

  • Fot. MOSG Wojewoda Zachodniopomorski dekoruje funkcjonariusza z Placówki Straży Granicznej w Szczecinie Brązowym Krzyżem Zasługi.
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG Funkcjonariusz Straży Granicznej w Szczecinie podczas honorowego oddania krwi.
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG Wojewoda Zachodniopomorski z odznaczonym funkcjonariuszem Straży Granicznej.
    Fot. MOSG
do góry