Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Zatrzymali troje poszukiwanych za przestępstwa  - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymali troje poszukiwanych za przestępstwa 

tg
25.11.2022

Niealimentacja, zniszczenie mienia oraz oszustwo – za związek z tymi przestępstwami troje poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości 24 listopada zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej ze Szczecina i Gdańska.

Strażnicy graniczni ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Pomellen zatrzymali w rejonie Kołbaskowa 36-latka poszukiwanego listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Tczewie. Mężczyzna ma trafić na 2 tygodnie do najbliższego zakładu karnego za niealimentację. Po zakończeniu czynności procesowych Straż Graniczna przekazała zatrzymanego Policji w Policach. 
Na lotnisku Szczecin Goleniów podczas kontroli granicznej na przylot samolotu z Londynu funkcjonariusze zatrzymali 32-letniego podróżnego. Jego dane figurowały w Krajowym Systemie Informacyjnym Policji jako osoby poszukiwanej przez Policję w Białogardzie. Za zniszczenie mienia ma odsiedzieć w więzieniu 120 dni. Strażnicy graniczni przekazali go policjantom z Goleniowa.
Z kolei na gdańskim lotnisku funkcjonariusze zatrzymali 31-letnią pasażerkę samolotu, który przyleciał z Newcastle. Podczas odprawy granicznej ustalili, że kobiety poszukuje Prokuratura Rejonowa w Elblągu za oszustwo. Po wykonaniu czynności służbowych przekazano ją gdańskiej Policji. 
 

  • Funkcjonariusz Straży Granicznej sprawdza paszport podróżnego Funkcjonariusz Straży Granicznej sprawdza paszport podróżnego
    Funkcjonariusz Straży Granicznej sprawdza paszport podróżnego
do góry