Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Na targach pracy o naborze do Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Na targach pracy o naborze do Straży Granicznej

tg
22.03.2019

Na zaproszenie starosty powiatu puckiego oraz Powiatowego Urzędu Pracy funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Władysławowie 21 marca wzięli udział w Powiatowych Targach Edukacji i Pracy w Pucku pod nazwą „Kompetencje bez tajemnic”.

Targi zorganizowano w hali sportowej Powiatowego Ośrodka Sportu Młodzieżowego w Pucku. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Władysławowa pokazali prezentację dotyczącą specyfiki służby funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Zainteresowanym przekazywali informacje związane z naborem do służby w SG.

Celem targów „Kompetencje bez tajemnic” jest pomoc wszystkim poszukującym własnej ścieżki edukacyjnej w wyborze drogi kariery zawodowej prowadzącej do znalezienia satysfakcjonującego zatrudnienia.

Tymczasem szanse na przyjęcie w szeregi funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej ma każdy, kto pomyślnie przejdzie procedurę kwalifikacyjną. W tym roku na kandydatów czeka 60 miejsc. Trwa nabór do służby.

Wymagania wobec kandydatów określone są w przepisach prawa. Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat. Jednak w niektórych przypadkach szansę na przyjęcie mają także osoby starsze, posiadające kwalifikacje lub umiejętności szczególnie przydatne w Straży Granicznej. Po ślubowaniu w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku nowi strażnicy graniczni wysyłani są na ośmiomiesięczne szkolenie, a po nim rozpoczynają normalną służbę w swoich macierzystych jednostkach.

Postępowanie kwalifikacyjne podzielone jest na dwa etapy. W pierwszym komisja rekrutacyjna sprawdza kompletność dokumentów złożonych przez kandydata i przeprowadza z nim rozmowę kwalifikacyjną. Kandydat do służby wysyłany jest również na badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne, czyli tzw. wariograf.

Drugi etap postępowania kwalifikacyjnego odbywa się w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Kandydaci rozwiązują tam testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i rozmowę kwalifikacyjną. Po pozytywnym zaliczeniu kandydaci wysyłani są na komisję lekarską, która ustala ich zdolność do służby.

Całe postępowanie kwalifikacyjne trwa kilka miesięcy. Po ukończonym szkoleniu podstawowym i podoficerskim nowi funkcjonariusze kierowani są do służby w placówkach i dywizjonach Morskiego Oddziału SG.

Dokumenty rekrutacyjne można składać w najbliższej miejscu zamieszkania placówce Straży Granicznej i w Dywizjonie SG w Świnoujściu. Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów można znaleźć na stronie internetowej www.morski.strazgraniczna.pl.

 

 

 

 

  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
do góry