Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Zawróciła autem na widok Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zawróciła autem na widok Straży Granicznej

tg
24.07.2020

Kierującą mercedesem pomimo cofniętych uprawnień 62-letnią mieszkankę powiatu słupskiego ujęli 23 lipca na jednej z ulic Ustki funkcjonariusze z miejscowej Placówki Straży Granicznej. Teraz kobietę czeka oskarżenie o popełnienie przestępstwa zagrożonego karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Strażnicy graniczni akurat patrolowali ulice miasta, gdy zauważyli, że na ich widok gwałtownie zawrócił mercedes. Zachowanie kierowcy tego pojazdu wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, więc zdecydowali się zatrzymać auto do kontroli drogowej.  Kierowcą była 62-latka, która oświadczyła, że nie ma prawa jazdy, bo kilka tygodni temu zostało jej zabrane za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

W bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców strażnicy graniczni potwierdzili fakt zatrzymania kobiecie prawa jazdy. W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa polegającego na kierowaniu pojazdem pomimo decyzji organu o cofnięciu uprawnienia, kobiecie zostało wręczone wezwanie do obowiązkowego stawienia się w Placówce SG w Ustce, która prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

 

 

  • Fot. MOSG
    Fot. MOSG
do góry