Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Kolejni funkcjonariusze w MOSG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejni funkcjonariusze w MOSG

z
04.11.2020

Nowi funkcjonariusze złożyli 4 listopada ślubowanie w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. Odebrał je Komendant MOSG kontradm. SG Andrzej Prokopski.

Uroczystość została przeprowadzona w ścisłym reżimie sanitarnym. Słowa roty ślubowania wypowiedziało 14 funkcjonariuszy (7 kobiet i 7 mężczyzn). Błogosławieństwa udzielił im kapelan MOSG ks. kmdr ppor. SG Andrzej Szpura.

Kontradm. SG Andrzej Prokopski pogratulował nowym funkcjonariuszom rozpoczęcia służby w szeregach Straży Granicznej. Wskazał przy tym, że jest to początek ciekawej, nierzadko wymagającej drogi, która jednak jest zaszczytem i przynosi wiele satysfakcji. Życzył jak najlepszych wyników podczas szkolenia, na które nowo przyjęci funkcjonariusze udadzą się już za kilka dni. Po zakończeniu nauki trafią do jednostek organizacyjnych Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Przypominamy, że trwa nabór do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej. Wszyscy chętni, którzy swoją przyszłość chcą związać z mundurem, mogą składać dokumenty w najbliższych miejscu zamieszkania jednostkach Straży Granicznej. Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów są na stronie internetowej w zakładce „Rekrutacja do służby w MOSG”. O naborze można również porozmawiać telefonicznie, dzwoniąc pod nr 58 524 24 24 lub 58 524 21 15.

 • Fot. A. Kubiak Komendant MOSG mówi do nowych funkcjonariuszy.
  Fot. A. Kubiak
 • Fot. A. Kubiak Nowi funkcjonariusze ślubują na sztandar.
  Fot. A. Kubiak
 • Fot. A. Kubiak Nowi funkcjonariusze i sztandar MOSG.
  Fot. A. Kubiak
 • Fot. A. Kubiak Kapelan MOSG udziela błogosławieństwa.
  Fot. A. Kubiak
do góry