Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Kobieta żartowała, mężczyzna nie słuchał poleceń. Samoloty odleciały bez nich - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kobieta żartowała, mężczyzna nie słuchał poleceń. Samoloty odleciały bez nich

z
04.05.2021

Do dwóch interwencji Straży Granicznej doszło podczas długiego majowego weekendu na lotnisku w Gdańsku. Obywatelka Ukrainy zgłosiła bombę w swoim bagażu. 34-letni Polak został wycofany z rejsu, mimo to próbował dostać się do samolotu.

Mężczyzna miał 2 maja polecieć do Szwecji. W trakcie kontroli kart pokładowych pracownik obsługi zdecydował, że pasażer nie zostanie dopuszczony do lotu. Powodem było znaczne upojenie alkoholowe mężczyzny i utrudniony z nim kontakt. 34-latek jednak zlekceważył zakaz i ruszył w kierunku płyty lotniska. Wtedy wezwano strażników granicznych z Zespołu Interwencji Specjalnych. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość niesfornego podróżnego. Mieszkaniec woj. pomorskiego miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został przewieziony do Pogotowia Socjalnego dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku.

Dzień później funkcjonariusze interweniowali wobec 40-letniej kobiety, która zamierzała polecieć do Kijowa. W trakcie odprawy bagażowej obywatelka Ukrainy stwierdziła, że w swoim bagażu ma bombę. Pirotechnicy Straży Granicznej szczegółowo sprawdzili rzeczy podróżnej, nie było w nich nic niebezpiecznego. W trakcie rozmowy 40-latka przyznała, że to miał być tylko żart. Ukarano ją mandatem w wysokości 500 zł. Kapitan samolotu zdecydował, że kobieta nie zostanie wpuszczona na pokład.

  • Fot. MOSG Funkcjonariusz SG podczas patrolu na płycie lotniska.
    Fot. MOSG
do góry