Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Chciał jeździć, był nietrzeźwy. Podróż przerwał mu strażnik graniczny - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Chciał jeździć, był nietrzeźwy. Podróż przerwał mu strażnik graniczny

z
05.05.2021

Funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Szczecinie w czasie wolnym od służby uniemożliwił jazdę kierowcy będącemu pod wpływem alkoholu. Prowadzącym samochód okazał się cudzoziemiec.

Do zdarzenia doszło 2 maja w Mierzynie koło Szczecina. Strażnik graniczny robił zakupy w miejscowym sklepie, miał akurat dzień wolny. W pewnej chwili zauważył, że do lokalu weszło dwóch mężczyzn, od których mocno czuć było alkohol. Obaj kupili między innymi wyroby alkoholowe, po czym wyszli ze sklepu i wsiedli do auta. Kiedy kierowca uruchomił silnik, funkcjonariusz otworzył drzwi pojazdu, wyciągnął kluczyk ze stacyjki i w ten sposób unieruchomił samochód. Spotkało się to z oburzeniem kierowcy. Mężczyzna za wszelką cenę chciał odjechać, dlatego strażnik graniczny siłą wyciągnął go z auta i obezwładnił. W tym czasie sprzedawczyni wezwała Policję, która przejęła kierowcę. Był nim obywatel Ukrainy. Dalsze czynności wobec niego prowadzili policjanci z Mierzyna.

  • Fot. MOSG Sygnał błyskowy na belce samochodowej z napisem "Straż Graniczna".
    Fot. MOSG
do góry