Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Zachęcały młodzież do służby w MOSG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zachęcały młodzież do służby w MOSG

tg
29.04.2022

O służbie w Straży Granicznej, a także trwającej rekrutacji i zasadach naboru można było porozmawiać 28 kwietnia z funkcjonariuszkami Wydziału Kadr i Szkolenia Morskiego Oddziału Straży Granicznej na stadionie miejskim Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Kolonia Postęp w Gdańsku. 

Centrum Naukowo-Biznesowe zorganizowało na terenie GOS „Wielobój Kadeta” skierowany do ósmoklasistów gdańskich szkół podstawowych oraz uczniów I Liceum Ogólnokształcącego Centrum Naukowo-Biznesowego im. Polskich Spadochroniarzy w Gdańsku. Zawodom towarzyszył piknik militarny, podczas którego funkcjonariuszki z MOSG informowały wszystkich zainteresowanych uczniów o prowadzonym w formacji naborze do służby, przedstawiając kryteria rekrutacji i etapy kwalifikacji.

W Morskim Oddziale Straży Granicznej trwa rekrutacja do służby. Chętni mogą składać dokumenty w najbliższych miejscu zamieszkania jednostkach Straży Granicznej. Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów są na stronie internetowej w zakładce „Rekrutacja do służby w MOSG”. O naborze można również porozmawiać telefonicznie, dzwoniąc pod nr 58 524 24 24.

Osoby chętne do pracy w Straży Granicznej mogą spróbować swoich sił w wielu dziedzinach, między innymi jako eksperci do spraw fałszerstw dokumentów, specjaliści do spraw migracji, członkowie załóg jednostek pływających czy przewodnicy psów służbowych. Służba w Straży Granicznej to również możliwość współpracy międzynarodowej, tak jak to się dzieje w przypadku Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Pomellen koło Szczecina, gdzie służbę pełnią polscy strażnicy graniczni i niemieccy policjanci. To także szansa na udział w misjach zagranicznych np. w Macedonii, Grecji czy Włoszech, dokąd regularnie jeżdżą funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej.
 

  • Fot. MOSG Funkcjonariuszki z MOSG rozmawiają o naborze do służby.
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG Funkcjonariuszki z MOSG rozmawiają o naborze do służby.
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG Funkcjonariuszki z MOSG rozmawiają o naborze do służby.
    Fot. MOSG
do góry