Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Nowe detektory trafiły do funkcjonariuszy MOSG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nowe detektory trafiły do funkcjonariuszy MOSG

z
07.11.2022

Zakupione przez Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie dwa urządzenia do identyfikacji substancji narkotycznych, materiałów wybuchowych i cieczy niebezpiecznych odebrali 4 listopada w Szczecinie – Goleniowie funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Straż Graniczną reprezentowali: mjr SG Andrzej Seroczyński Zastępca Komendanta Placówki SG w Świnoujściu i mjr SG Katarzyna Pabin p.o. Zastępcy Komendanta Placówki SG w Szczecinie. To właśnie funkcjonariusze tych placówek będą na co dzień korzystać z nowych detektorów. Z ramienia Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie w uroczystości wzięli udział Jerzy Hoffman oraz Sławomir Małkowski.

Zbudowane z wytrzymałego tworzywa i odporne na uszkodzenia mechaniczne detektory posłużą do identyfikacji narkotyków, materiałów wybuchowych i niebezpiecznych cieczy. Są proste w obsłudze — wystarczy wprowadzić odpowiednio przygotowaną próbkę i poczekać, aż czytnik dokona analizy zebranego wcześniej materiału. Dzięki temu urządzenia dobrze sprawdzą się m.in. na lotniczych i morskich przejściach granicznych czy podczas imprez masowych. Już w dniu przekazania urządzeń 30 funkcjonariuszy zostało przeszkolonych z zasad ich prawidłowego wykorzystania.

Detektory kosztowały 340 tysięcy złotych.

 

  • Fot. MOSG Przedstawiciele SG odbierają nowe urządzenia.
    Fot. MOSG
  • Fot. MOSG Funkcjonariusze szkolą się z obsługi nowych urządzeń.
    Fot. MOSG
do góry