Straż Graniczna Morski Oddział Straży Granicznej Oddali krew, by ratować innych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Oddali krew, by ratować innych

tg
09.11.2022

Przeszło 23 litry krwi oddali krwiodawcy na terenie Komendy Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Placówki Straży Granicznej w Szczecinie w ramach zorganizowanej 9 listopada 11. edycji ogólnopolskiej akcji „Nasza krew – nasza Ojczyzna”. Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

W Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej 19 krwiodawców (funkcjonariuszy i pracowników Komendy MOSG oraz Placówki SG w Gdańsku) oddało łącznie przeszło 8,5 litra krwi. Za pośrednictwem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku trafi ona do osób potrzebujących, w tym do ofiar wypadków komunikacyjnych. 

W Placówce SG w Szczecinie w akcję włączyło się 33 honorowych krwiodawców - funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej, a także policjanci, funkcjonariusze Służby Więziennej i Krajowej Administracji Skarbowej. Pozyskano łącznie blisko 15 litrów krwi. Tak samo jak w Gdańsku, trafi ona w Szczecinie na szpitalne oddziały ratujące ofiary wypadków.

Organizatorami przedsięwzięcia były kluby HDK PCK przy Morskim Oddziale Straży Granicznej oraz „Granica” przy Straży Granicznej w Szczecinie.

Akcja ma charakter ogólnopolski, jej organizatorem jest Komendant Główny Straży Granicznej, a patronat honorowy objęli: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Sprawiedliwości, Minister Zdrowia oraz Krajowa Administracja Skarbowa.
 

 • Fot. MOSG Funkcjonariusz Straży Granicznej oddaje krew.
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG Funkcjonariuszka Straży Granicznej oddaje krew.
  Fot. MOSG
 • Fot. MOSG Funkcjonariusz Straży Granicznej oddaje krew.
  Fot. MOSG
 • Plakat akcji krwiodawstwa.
do góry